Іллінці
Іллінецька міська рада
Вінницької області
Офіційний сайт
24.11.2015
Інформація щодо дій громадян при перейменуванні вулиць, провулків
На виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Іллінецька міська рада розглядає питання та проводить обговорення перейменування об’єктів топоніміки Іллінців, назви яких пов’язані з діячами тоталітарного режиму та діяльністю комуністичної партії.
У зв’язку з цим часто виникають питання щодо незручностей для іллінчан внаслідок зміни назви вулиці.
З метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення щодо дій громадян при перейменуванні вулиці.       
Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.
У той же час, з власної ініціативи або у разі необхідності (продаж, дарування, тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації правна нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку із зміною назви чи перейменування вулиці чи провулку відповідно до рішення місцевої ради.
У разі необхідності здійснення нотаріальних дій з нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо) у місцевій раді  можна отримати рішення  про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і рішення міської ради нотаріус видає новий правовстановлюючий документ з новою назвою вулиці.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації місця проживання протягом десяти днів. Органом реєстрації є територіальні підрозділи Державної міграційної служби України.
На підставі поданих особою або її законним представником відомостей працівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України в той самий день вносить необхідні зміни до паспортного документа та протягом семи днів до реєстраційного обліку.
Внесення змін до паспортів громадян також буде здійснюватися поступово, по мірі необхідності (наприклад, під час обміну паспортів з різних причин, під час вклеювання фотокартки при досягненні громадянином 25 або 45 років, під час реєстрації нового місця проживання або зняття з реєстрації місця проживання). При цьому усі паспорти, в яких відсутній штамп реєстрації місця проживання з новою назвою, є чинними і юридичної сили не втрачають.
З 2013 року в Україні існує Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, у якому ведеться у електронній формі словник адміністративно - територіального устрою України та словник вулиць населених пунктів. Після прийняття рішення про перейменування, копія цього рішення буде направлена до адміністратора реєстру, який і здійснить реєстрацію нової назви. Тобто, кожній фізичній чи юридичній особі не потрібно буде окремо проходити цю процедуру, так як у Державному реєстрі вже будуть внесені нові назви.
Принагідно інформуємо, що відповідно до підпункту 7) пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», проголосованого на засіданні Верховної Ради України 09.04.2015, реєстраційний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів».
Отже, не потрібно боятися перейменування. Ще жодного разу при зміні назви вулиць, громадяни не позбавлялися своїх прав власності на майно. Якщо громадянам не потрібно буде розпоряджатися (дарувати, міняти, продавати, успадковувати) своїм майном, то і міняти свої раніше оформлені документи закон не вимагає.
 
Схожі публікації
Коментарі
Авторизуйтеся на сайті, щоб відповісти.
Коментувати